Krmivo pro včely - APIVITAL

Stali jsme se oficiálním distributorem krmiva APIVITAL.

Krmivo můžete objednávat pomocí formuláře níže.
Odběr nad 200 kg sirupu je nutné předem telefonicky potvrdit.
Sirup nezasíláme, je možný pouze osobní odběr.

KRMENÍ SIRUPEM APIVITAL®
Díky převaze fruktózy je APIVITAL® sirup naprosto bezpečné krmivo i pro zimní krmení včelstev. Vysoký podíl fruktózy totiž znamená, že krmivo má minimální tendenci ke krystalizaci i při nízkých teplotách. Tím je zaručeno, že včely nebudou hladovět na plných zásobních rámcích.
APIVITAL® splňuje základní výživové potřeby včel. Obsahuje pouze sacharózu a stavební prvky sacharózy, glukózu a fruktózu, což jsou monosacharidy tvořící cca 90% sušiny medu. APIVITAL® sirup je více jak z 99% využitelný pro včelu. Z optimálního složení vyplývá také nízká energetická náročnost na zpracování včelou při ukládání zásob.

Sami krmíme sirupem APIVITAL®, všechna naše včelstva, již řadu sezón a jsme maximálně spokojeni. Včely přezimují výborně a na jaře jdou rychle do rozvoje. Rozvoj podporujeme ještě časným jarním podněcováním pomocí těsta.

APIVITAL - sirup

APIVITAL® sirup je možné zakoupit v:

- KBELÍKU 14 kg, výška kbelíku: 22,3cm, kbelíkem je možné ihned krmit.

Krmení sirupem se nám osvědčilo při "velkém" krmení na zimu. Narozdíl od cukru ho nemusí včely zpracovávat a tedy ani zimní generace včel se neupracuje. To znamená, že lze krmit později. Např. oddělky nekrmíme v srpnu, ale až v září, aby matka měla delší dobu maximum prostoru pro plodování. Při krmení cukrem, bychom "upracovali" zimní generaci včel. U sirupu APIVITAL® to nehrozí.

Cena sirupu Apivital® (ceny vč. DPH)

- kbelík 14 kg: 457 Kč

APIVITAL - těsto

APIVITAL® těsto je baleno v kartonové krabici. Jedna krabice obsahuje šest vakuově balených plátů těsta po 2,5 kg, tedy celkem 15 kg těsta.

Balení po jednotlivých plátech významně ulehčuje práci s těstem. Do plátu vyříznete "okénko" a položíte na loučky. U slabších oddělků jednoduše plát přeříznete napůl, popř. třetiny a vložite do úlu.
Rozměry balení: kartonová krabice cca 30x20x20cm.

Těsto je ideální pro pro:
- jarní podněcování (při prvním oteplení, v únoru, vložíme do každého úlu polovinu plátu, včely tím "nastartujeme" - simulujeme snůšku)

- krmení oddělků (oddělky jdou při krmení těstem rychleji do rozvoje, protože matka má kde klást, při krmení roztokem, včely uloží sirup do plástů a tím omezí matku v kladení, ale spotřeba těsta je průběžná)


Cena těsta Apivital® je:

45 Kč/kg (675 Kč/balení 15kg) - v případě odběru celého balení
52 Kč/kg (130 Kč/plát o hmotnosti 2,5 kg) - v případě odběru neucelené krabice


Objednávka APIVITAL®

Po odeslání objednávky budete informován e-mailem o dalším postupu. Vzhledem k tomu, že jde o specifický typ zboží - velké rozdíly ve hmotnosti. Je u každé objednávky cena dopravy kalkulována individuálně.

Položky označené * jsou povinné.