Krmivo pro včely - APIVITAL

Stali jsme se oficiálním distributorem krmiva APIVITAL. Krmivo ve formě těsta můžete objednat v našem e-shopu.

Krmivo ve formě sirupu můžete objednávat pomocí formuláře níže.
Odběr nad 200 kg sirupu je nutné předem telefonicky objednat.
Sirup nezasíláme, je možný pouze osobní odběr.

KRMENÍ SIRUPEM APIVITAL®
Díky převaze fruktózy je APIVITAL® sirup naprosto bezpečné krmivo i pro zimní krmení včelstev. Vysoký podíl fruktózy totiž znamená, že krmivo má minimální tendenci ke krystalizaci i při nízkých teplotách. Tím je zaručeno, že včely nebudou hladovět na plných zásobních rámcích.
APIVITAL® splňuje základní výživové potřeby včel. Obsahuje pouze sacharózu a stavební prvky sacharózy, glukózu a fruktózu, což jsou monosacharidy tvořící cca 90% sušiny medu. APIVITAL® sirup je více jak z 99% využitelný pro včelu. Z optimálního složení vyplývá také nízká energetická náročnost na zpracování včelou při ukládání zásob.

Sami krmíme sirupem APIVITAL®, všechna naše včelstva, již několik sezón a jsme maximálně spokojeni. Včely přezimují výborně a na jaře jdou rychle do rozvoje. Rozvoj podporujeme ještě časným jarním podněcováním pomocí těsta.

APIVITAL - sirup

APIVITAL® sirup je možné zakoupit v:

- KBELÍKU 14 kg, výška kbelíku: 22,3cm, kbelíkem je možné ihned krmit.

- sirup stočíme do vašich vlastních nádob

- pro velké objemy přímo v IBC kontejneru (1400 kg)

Krmení sirupem se nám osvědčilo při "velkém" krmení na zimu. Narozdíl od cukru ho nemusí včely zpracovávat a tedy ani zimní generace včel se neupracuje. To znamená, že lze krmit později. Např. oddělky nekrmíme v srpnu, ale až v září, aby matka měla delší dobu maximum prostoru pro plodování. Při krmení cukrem, bychom "upracovali" zimní generaci včel. U sirupu APIVITAL® to nehrozí.

Cena sirupu Apivital® (ceny vč. DPH)

- kbelík 14 kg: 358 Kč

- IBC kontejner: 19 Kč/kg (26 600 Kč) + doprava

- do vlastních nádob: 19 Kč/kg + manipulační poplatek
5 Kč za každou nádobu

Pokud nemáte vlastní IBC kontejner, tak je možné jej zajistit za cenu 3 270 Kč.

APIVITAL - těsto

APIVITAL® těsto je baleno v kartonové krabici. Jedna krabice obsahuje šest vakuově balených plátů těsta po 2,5 kg, tedy celkem 15 kg těsta.

Balení po jednotlivých plátech významně ulehčuje práci s těstem. Do plátu vyříznete "okénko" a položíte na loučky. U slabších oddělků jednoduše plát přeříznete napůl, popř. třetiny a vložite do úlu.
Rozměry balení: kartonová krabice cca 30x20x20cm.

Těsto je ideální pro pro:
- jarní podněcování (při prvním oteplení, v únoru, vložíme do každého úlu polovinu plátu, včely tím "nastartujeme" - simulujeme snůšku)

- krmení oddělků (oddělky jdou při krmení těstem rychleji do rozvoje, protože matka má kde klást, při krmení roztokem, včely uloží sirup do plástů a tím omezí matku v kladení, ale spotřeba těsta je průběžná)


Cena těsta Apivital® je 37 Kč/kg. (555 Kč/balení)

Objednávejte v našem e-shopu

Objednávka sirupu APIVITAL®

Položky označené * jsou povinné.