Oddělky

Prodej zdravých a silných oddělků

Oddělky v roce 2024

Akční cena
Oddělky začínáme připravovat na začátku května a k odběru jsou připraveny obvykle na začátku července (při vhodném počasí už koncem června). Dbáme na to, aby oddělky byly v plné síle s vitální, mladou, plně rozkladenou matkou a již s vlastním, vyběhlým plodem.

Oddělky distribuujeme buď:

- na 6 plástech ve styrodurových plemenáčích (Plemenáče k oddělku prodáváme za zvýhodněnou cenu a určitě je při svém včelaření využijete. Ať už při tvorbě vlastních oddělků, nebo např. jako rojáček. Výhody styrodurového plemenáče byly popsány 1000x a jsou neoddiskutovatelné. Více o styrodurových plemenáčích

- nebo 5 plástech v kartonových krabicích (jednorázová transportní krabice)

- nebo na 10 plástech oddělek je již rozšířený. Minimálně 6 plástů plodu ve všech stádiích. Distribuce během července (dle počasí). Nutné ihned rozšířit. Rovnou včelaříte.

U převozů na větší vzdálenosti důrazně doporučujeme zvolit styrodurový plemenáč, který má síťované dno a umožňuje dostatečnou ventilaci. Kartonová krabice neventiluje a vzniká riziko přehřátí.

- vyzimované oddělky na 10 plástech Ideální řešení pokud se Vám nechce čekat na klasické oddělky distribuované v červenci. Oddělek je s mladou rozkladenou matkou předchozí sezóny. Minimálně 6 plástů plodu ve všech stádiích. Distribuce na přelomu dubna a května (dle počasí). Nutné ihned rozšířit. Rovnou včelaříte.
(z kapacitních důvodů pouze omezené množství)

Distribuce probíhá dle pořadníku došlých objednávek. O termínu odběru budete informování s předstihem telefonicky nebo e-mailem.

Naše oddělky

Rámková míra 2/3 langstroth (44,8 x 15,9 cm). Rozchováváme vlastní genetický materiál původem z českých šlechtitelských chovů. Nesnažíme se udržet žádnou přešlechtěnou čistou kmenovou linii, která by byla náchylná k různým problémům, ale odolnou včelu na základě přirozeného přírodního výběru. Oddělky netvoříme jako protirojové opatření, množíme pouze včely, které prošly přísným výběrem. Máme vlastní kritéria pro výběr genetického materiálu.

Naše kritéria pro výběr genetického materiálu:

- medný výnos- stavební pud- nerojivost (množíme pouze nevyrojená včelstva)- minimální bodavost (tři bezdůvodná žihadla ze včelstva za sezónu jsou důvodem k výměně matky)- včely dobře sedí na plodu a nerozlézají se při vyjmutí rámku- perfektní plodování (ucelené plochy plodu od loučky k loučce)- rychlý jarní rozvoj- perfektní čistící pud- varroaodolnost (spad kleštíka monitorujeme po celou sezónu a máme perfektní přehled, která včelstva jak zvládají napadení)

Akční cena: 2 000,-Kč (6 rámkový oddělek)
Standardní cena: 2 800,-Kč
Pozor, jedná se o šestirámkový oddělek. Nikoli pětirámkový, jak je zvykem. Dbáme na to, abychom expedovali pouze silné oddělky s chutí do života. Tak, aby včely šly pěkně do rozvoje a dělaly novým majitelům radost. Ten jeden rámek plodu navíc může mít zásadní vliv na to, v jaké síle půjde oddělek do zimy. Obzvlášť začátečníkům doporučujeme kupovat raději silnější oddělky. Ne vždy jde vše úplně lehce. Péče o mladý oddělek je přece jenom trochu věda.

Akční cena: 1 800,-Kč (5 rámkový oddělek)
Standardní cena: 2 400,-Kč
Standardní pětirámkový oddělek, kde jsou minimálně tři rámky plodu ve všech stádiích vývoje a dva zásobní rámky.

Akční cena: VYPRODÁNO (vyzimovaný 10 rámkový oddělek, vč. nástavku)
Oddělek z předchozí sezóny, který jsme zdárně provedli zimou a je připraven v plné síle na rozšíření o další nástavek. Distribuce probíhá v nástavku na přelomu dubna a května.


Platba:

Hotově při převzetí oddělků. Popř. je možné vystavit zálohovou fakturu se splatností 14 dnů před expedicí oddělků. Po její úhradě bude domluven přesný termín expedice. Při převzetí obdržíte daňový doklad.

Doprava:

Oddělky nelze zasílat žádnou přepravní službou. Možný je pouze osobní odběr v Třebíči. 

Oddělky Vám připravíme do styrodurových plemenáčů, které lze zakoupit za zvýhodněnou cenu k oddělku (600,- Kč), nebo do kartonových krabic (150,- Kč), po negativních zkušenostech oddělky nedáváme do vlastních úlů.

Jak o oddělek pečovat

Legislativa

Abychom Vám mohli oddělky prodat, potřebujeme určité údaje. Musíme zajistit dokumenty potřebné k převozu oddělku a další náležitosti.

Budeme potřebovat:

- jméno a bydliště kupujícího
- registrační číslo chovatele (pokud ještě nemáte, tak si můžete zažádat zde: www.cmsch.cz )
- registrační číslo stanoviště (obdržíte při registraci včelaře, viz předchozí úkon)
- adresu stanoviště kam budou oddělky umístěny
(Registrační číslo chovatele a stanoviště je možné dodat později, pokud zatím nemáte. Ale nejpozději do konce dubna.)

S oddělkem Vám dodáme:

- protokol o vyšetření na mor včelího plodu a varroázu
- povolení k převozu od Státní veterinární správy
- daňový doklad

Upozornění:

Oddělky tvoříme s maximální péčí, tato činnost nás velmi baví a naplňuje. Snažíme se vše dělat dle nejlepšího vědomí a svědomí. Vždy dodržujeme slovo a plníme dohodnuté. Bohužel jsou situace, které ani my nedokážeme ovlivnit. Může nastat situace, že např. veterinární správa zakáže převoz včelstev z důvodu vytvoření ochranného pásma moru včelího plodu, nebo naši včelnici před expedicí oddělků navštíví zloděj. V takovém případě zásahu "vyšší moci" nejsme schopni splnit dohodu. Tato situace u nás zatím nenastala. Morová pásma jsou od nás daleko. Ale raději na to upozorňujeme, protože jsou v ČR známy případy, kdy se tak stalo.

Objednávka oddělků 2024

- údaje potřebné k dokumentaci pro převoz

Položky označené * jsou povinné.